Hyr Skogssjöns serveringslokal
Välkommen att hyra Skogssjöns serveringslokal!
%20Konferens+U-placering.jpg)
Ska du ha en kurs, konferens eller en privat fest?
Skogssjöns serveringlokal används som cafeteria under sommarmånaderna från juni till augusti, under denna tid hyrs inte lokalen ut till fester eller privata sammankomster.
När hyr vi ut lokalen?
Vi har möjlighet att ta emot konferensbokningar på vardagar under juni månad och från mitten av augusti.
Övriga tider under året, hyr vi ut lokalen till konferenser, kurser eller privata fester.
Ring eller skriv till oss för frågor eller bokning. Se kontaktrutan nedan.
Hyr lokal för kurser, konferenser eller privata fester
Dagkurser eller konferenser upp till 50 personer. Vi kan ordna med förtäring, men här finns också tillgång till kök om du vill ordna maten själv. Ring oss så löser vi det mesta.
Det finns många tillfällen i livet då man vill ha en fest och behöver en lite större lokal. Dop, födelsedagar, bröllop... I våra lokaler kan du utforma din tillställning så som du själv vill ha den.
Åldersgräns
Du måste vara 25 år för att få hyra våra lokaler, den som hyr måste personligen kvittera ut nyckeln till anläggningen. Detta innebär att du som förälder inte kan hyra till minderårig.
Avgifter från 1 januari 2023
Kultur- och fritidsnämnden har beslutat om nya taxor och avgifter för lokaler och anläggningar, KOF § 42/2022-12-12
Taxa för uthyrning, föreningar
Serveringslokal timpris: 150 kronor
Serveringslokal dygnspris: 2 300 kronor
(lokalen disponeras klockan 12-12)
Taxa för uthyrning, övriga
Serveringslokal timpris: 200 kronor
Serveringslokal dygnspris: 3 000 kronor
(lokalen disponeras klockan 12-12)