Boka digitalt besök

Funderar du på gymnasievalet och hur det är att läsa vid Mjölby gymnasium? Ställ frågor till våra lärare om allt från utbildning och lektionssalar till hur fikat är på kaffis.

Vi är angelägna om att du som elev eller vårdnadshavare ska få en bra bild av hur det är att studera på gymnasiet i Mjölby. Välkommen att ta en egen kontakt eller boka in ett digitalt besök med någon av kontaktpersonerna nedan.

Mejl, telefon eller videosamtal

Representanterna för våra gymnasieprogram kan kontaktas via mejl, telefon eller videosamtal. Det enda du behöver göra är att mejla kontaktpersonen för det program eller den inriktning som du vill veta mer om. Kontaktpersonen hör av sig och kommer överens med dig om hur och när ni ska mötas.

Tidbokningar görs löpande utifrån efterfrågan. Skriv gärna i mejlet vad du vill fråga om och hur du helst vill bli kontaktad.

Program

Barn- och fritidsprogrammet
Jimmy.Israelsson@edu.mjolby.se

 

Bygg- och anläggningsprogrammet
Henrik.Strand@mjolby.se

 

Ekonomiprogrammet
susanne.lindqvist@edu.mjolby.se

 

El- och energiprogrammet, Data- och kommunikation
Peter.imselius@mjolby.se

 

El- och energiprogrammet, Elteknik
Joakim.Bragen@edu.mjolby.se

 

Fordonstekniska programmet
Jonas.Ekstrom@mjolby.se

 

Gymnasiesärskolan
Erik.Lindgren@mjolby.se

 

Hantverksprogrammet Finsnickeri
Elis.Bergeling@edu.mjolby.se

 

Hantverksprogrammet Guldsmed
Camilla.Wallin@edu.mjolby.se

 

Industritekniska programmet
linda.leviander@mjolby.se

 

Introduktionsprogrammet
Linda.Almberg-Tornqvist@edu.mjolby.se

 

Naturvetenskapsprogrammet
Markus.Lundquist@edu.mjolby.se

 

Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Linda.Lundberg@mjolby.se

 

Samhällsvetenskapsprogrammet
Petra.holmlund@edu.mjolby.se

 

Teknikprogrammet
jan-helge.henriksen@edu.mjolby.se

 

Vård- och omsorgsprogrammet
cecilia.talt@edu.mjolby.se

Profiler

Musikprofil
per.bodelius@edu.mjolby.se

 

Ishockey- fotbolls- och ridprofil
Natalya.Demenyuk@mjolby.se (Dackeskolan)
catharina.loof@mjolby.se (Kungshögaskolan)

Mer information

Vill du läsa mer om våra gymnasieskolor eller se filmer om våra program?
Mer information om Mjölby gymnasium

Senast publicerad