Boka digitalt besök

Missade du vårt digitala Öppet hus? Eller har du fler frågor till våra lärare om utbildningen, lektionssalarna, kaffis...? Ta en egen kontakt eller boka in ett digitalt besök med någon av kontaktpersonerna nedan.

Vi är angelägna om att du som elev eller vårdnadshavare ska få en bra bild av hur det är att studera på gymnasiet i Mjölby.

Mejla våra kontaktpersoner

Representanterna för våra program har möjlighet att ta kontakt via mejl, telefon eller videosamtal/meet-möte. Det enda du behöver göra är att mejla kontaktpersonen för det program eller inriktning du vill veta mer om. Vår kontaktperson kommer sedan att höra av sig och komma överens med dig om hur och när ni ska mötas.

Tidbokningar görs löpande utifrån efterfrågan. Skriv gärna i mejlet vad du vill fråga om och hur du helst vill bli kontaktad.

Program

Barn- och fritidsprogrammet
marlene.stenman@edu.mjolby.se

Bygg- och anläggningsprogrammet
Henrik.Strand@mjolby.se

Ekonomiprogrammet
susanne.lindqvist@edu.mjolby.se

El- och energiprogrammet, Data- och kommunikation
Peter.imselius@mjolby.se

El- och energiprogrammet, Elteknik
Joakim.Bragen@edu.mjolby.se

Fordonstekniska programmet
Jonas.Ekstrom@mjolby.se

Gymnasiesärskolan
Erik.Lindgren@mjolby.se

Hantverksprogrammet Finsnickeri
Elis.Bergeling@edu.mjolby.se

Hantverksprogrammet Guldsmed
Camilla.Wallin@edu.mjolby.se

Industritekniska programmet
Anders.Nilsson@edu.mjolby.se

Introduktionsprogrammet
Linda.Almberg-Tornqvist@edu.mjolby.se

Naturvetenskapsprogrammet
Markus.Lundquist@edu.mjolby.se

Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Linda.Lundberg@mjolby.se

Samhällsvetenskapsprogrammet
Petra.holmlund@edu.mjolby.se

Teknikprogrammet
jan-helge.henriksen@edu.mjolby.se

Vård- och omsorgsprogrammet
cecilia.talt@edu.mjolby.se

Profiler

Musikprofil
per.bodelius@edu.mjolby.se

Ishockey- fotbolls- och ridprofil
Natalya.Demenyuk@mjolby.se (Dackeskolan)
catharina.loof@mjolby.se (Kungshögaskolan)

Mer information

Vill du läsa mer om våra gymnasieskolor eller se filmer om våra program?
Mer information om Mjölby gymnasium