Personal på miljökontoret

Kontakt

Miljöchef

Jenny Asp-Andersson

Telefon: 010-234 50 24

jenny.asp.andersson@mjolby.se


Assistenter

Petra Malm

Telefon: 010-234 50 27

petra.malm@mjolby.se


Annika Tångring

Telefon: 010-234 52 44

annika.tangring@mjolby.se


Livsmedelsinspektörer

Lisa Svensson, samordnare för livsmedel

Telefon: 010-234 56 27

lisa.svensson@mjolby.se


Jenny Gustafsson, livsmedelskontroll och dricksvatten från enskild brunn

Telefon: 010-234 59 89

jenny.gustafsson@mjolby.se


Philippe Pahlberg, livsmedelskontroll

Telefon: 010-234 62 66

philippe.pahlberg@mjolby.se


Veronica Bohlin, livsmedelskontroll

Telefon: 010-234 59 58

veronica.bohlin@mjolby.se


Sanna Fredriksson, livsmedelskontroll (tjänstledig)

Telefon: 010-234 59 52

sanna.fredriksson@mjolby.se


Miljö- och hälsoskyddsinspektörer

Charlotte Hallin, ställföreträdande miljöchef, samordnare för miljöskydd

Telefon: 010-234 62 68

charlotte.hallin@mjolby.se


Emma Snejder, samordnare för hälsoskydd och enskilda avlopp

Telefon: 010-234 52 42

emma.snejder@mjolby.se


Cajsa Eriksson, miljöskydd

Telefon: 010-234 50 28

cajsa.eriksson@mjolby.se


Harald Helgesson, miljöskydd

Telefon: 010-234 62 65

harald.helgesson@mjolby.se


Mina Gunnarsson, miljöskydd, enskilda avlopp

Telefon: 010-234 54 43

mina.gunnarsson@mjolby.se


Carl Arrhenius, enskilda avlopp, naturvård

Telefon: 010-234 52 30

carl.arrhenius@mjolby.se


Katarina Sjölander, enskilda avlopp

Telefon: 010-234 62 67

katarina.sjolander@mjolby.se


Veronica Bohlin, hälsoskydd

Telefon: 010-234 59 58

veronica.bohlin@mjolby.se


Linnéa Lentini, miljöskydd, enskilda avlopp (tjänstledig)

Telefon: 010-234 53 84

linnea.lentini@mjolby.se


Kommunekolog

Anna Carpholm

Telefon: 010-234 53 86

anna.carpholm@mjolby.se


Mjölby, Boxholm och Ödeshögs kommuner samverkar i en gemensam miljönämnd och ett gemensamt miljökontor. Miljökontoret är placerat i Mjölby och där hanteras alla frågor inom miljö- och hälsoskyddsområdet.