Till innehållet
En kvinna arbetar förnöjt i sin trädgård

BYGGA, BO & MILJÖ

Kontaktpersoner i utvecklingsgrupperna

Bjälbo

Kontaktperson: Fredrik Kåhlin

fredrikkahlin@hotmail.com,
telefon: 0706-99 82 50

Ledamöter: Tove Kastberg, Nina Pettersson, Daniel Bladh, Mats Granath


Hedersmedlemmar: Rolf Båvius Bjälborådet, representerar i allahanda styrelser, kontakt med länsstyrelsen med mera, Carin Peterson

Hogstad

Ordförande: Kai Hågård
kai.hagard@privat.utfors.se
telefon: 0142-723 01 eller 0734-18 22 41

Ledamöter: Gunilla Kransberg 
hogstadtanten@hotmail.com, 

Margot Andersson
margot-g.andersson@telia.com
telefon: 0142-721 58,

Elin Felix
elinfelix.mjolby@wasadata.net
telefon: 0142-720 37,

Anita Andersson telefon: 0142-722 84

Sekreterare: Siw Green
siw.green@hotmail.com 
telefon: 0142-720 40  


Kassör: Lennart Johansson
telefon: 0142-723 71 eller 0709-10 40 53

Solveig Rydmark telefon: 0142-721 09 eller 0761-88 24 70

Kolstad  

Kontaktperson: Tobias Josefsson
telefon: 0709-45 80 80

Hjärtat i Mantorp

Ordförande: Owe Blomberg
owe.blomberg@gmail.com
telefon: 0702-92 18 16

Sekreterare: Malin Nilsson
malin.nilsson@svenskakyrkan.se


Kassör: Torleif Johansson


Ledamöter: Kerstin Flygh
kerstin@kefly.se, Johan Holgersson, Bill Sjölund och Tommy Petersson

Ersättare: Sara Olofsson

Normlösa, Vallerstad och Skeppsås

Ordförande: Linda Munther
munther_linda@hotmail.com
telefon: 0703-22 09 25

Ordinarie: Caroline Davidsson, Normlösa
telefon: 0705-66 59 51

Suppleant, sekreterare och ansvarig för hemsida: Lars Landelius
telefon: 0705-48 20 96

Suppleant: Martin Westman
telefon: 0703-20 62 69

 

Suppleant: Charlotte Hedlund
telefon: 0142-36 31 31

Sya

Ordförande: Björn Petterson
petersonisya@gmail.com

telefon: 0707-52 55 33

Kassör: Irene Pihl Jensen
irene.pihl.jensen@outlook.com

telefon: 0764-218174

Sekreterare: Lise-Lotte Lingefelt
ll.lingefelt@gmail.com

telefon: 0142-289 70

Ledmot: Annette Strand
annette.strand.mjolby@svenskakyrkan.se

telefon: 0702-98 53 97

Suppleant: Pia Holmer
p.nilla@me.com

telefon: 0703-77 95 78

Suppleant: Fredrik Asp
freppann@gmail.com

telefon: 0707-99 04 49

Väderstad/Folkunga

Ordförande: Ulla Joelsson
joelsson.ulla@hotmail.com
telefon: 0730-47 50 48

Vice ordförande: Lars-Göran Hjelm
lars-goran-appuna@telia.com

telefon: 0705-82 59 54

Sekreterare: Gun-Britt Wahl
gun-brittwahl@live.se
telefon: 0705-50 10 37

Kassör: Ann Marie Richardson
annemarie.richardson.mjolby@wasadata.net
telefon: 0142-701 80

Ledamöter: Ebba Nyström
telefon: 0142-701 56,

Birgit Axell
telefon: 0142-700 14,

Åke Johansson
telefon: 0703-94 02 12

Västra Harg 

Ordförande: Ingrid Martini
ingmar01@edu.mjolby.se
telefon: 070-69 66 456  

Sekreterare: Jenny Lång

Kassör: Margareta Skarp Runtegen


Ledamöter: Fredrik Olofsson, Karin Höglund och Staffan Nordlund

Kontakt

Landsbygdssamordnare

Annelie Ahlström

Telefon: 0142-859 03

annelie.ahlstrom@mjolby.se