Till innehållet
Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Fontän i vattenmiljö kring bro

KOMMUN & POLITIK

Kommunledningskontoret

Kommunledningskontoret arbetar med stöd till kommunens politiska organisation. Kontoret arbetar också för att för stödja och utveckla förvaltningarnas arbete med att uppfylla kommunens mål och vision.  

Vi ansvarar för:

  • Kansli för kommunstyrelse och kommunfullmäktige
  • Frågor om hållbar utveckling
  • Utredningsfrågor
  • Kommunikation och information
  • Administration av kommunens webbplatser
  • Trygghet och säkerhet
  • Nämndeadministration
  • Verksamhetsutveckling
Biträdande kommundirektör Carina Brofeldt

Kontakt

Biträdande kommundirektör

Carina Brofeldt

Telefon: 0142-851 56

carina.brofeldt@mjolby.se

 

Administratör

Ulla-Britt Gärd
Telefon: 0142-851 70

ulla-britt.gard@mjolby.se

 

Energi- o klimatrådgivare

Ann-Christin Nilsson-Cedermo
Telefon: 0142-857 58

ann-christin.nilsson-cedermo@mjolby.se

 

Exploateringsassistent

Jessika Strand Andersson
Telefon: 0142-851 16

jessika.strand-andersson@mjolby.se

 

Exploateringsingenjörer

Ketil Kindestam
Telefon: 0142-851 34

ketil.kindestam@mjolby.se

 

Håkan Sylvan
Telefon: 0142-855 93 
hakan.sylvan@mjolby.se

 

Hållbarhetsstrateg

Åsa Carlberg
Telefon: 0142-850 88

asa.carlberg@mjolby.se

 

Kommunikatör & webbredaktör

Mia Högberg
Telefon: 0142-850 09

mia.hogberg@mjolby.se

 

Kommunsekreterare

Carina Stolt
Telefon: 0142-851 11

carina.stolt@mjolby.se


Carina Åsman
Telefon: 0142-853 73

carina.asman@mjolby.se

 

Säkerhetssamordnare

Roger Max
Telefon: 0142-852 36

roger.max@mjolby.se


Helena Westman
Telefon: 0142-859 09

helena.westman@mjolby.se


Morgan Lantz
Telefon: 0142-858 58

morgan.lantz@mjolby.se

 

Stefan Karlsson
Telefon: 0142-857 93

stefan.karlsson@mjolby.se

 

Verksamhetsutvecklare

Ingela Harrelind
Telefon: 0142-853 88

ingela.harrelind@mjolby.se

 

Webbmaster

Stefan Kalm
Telefon: 0142-859 65

stefan.kalm@mjolby.se

 

Webbstrateg

Lis-Anna Engstrand
Telefon: 0142-852 86

lis-anna.engstrand@mjolby.se