Till innehållet
Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Glada elever.

UTBILDNING & BARNOMSORG

Personal på Vasaskolan

Kontaktuppgifter

Funktion

Namn, e-post, telefon

Rektor

Annethe Hanning
Annette.hanning@mjolby.se
0142 - 852 28
0730 - 83 88 78

Biträdande rektor


Skoladministratör

Lotta Bengtsson

Charlotta.Bengtsson@mjolby.se
0142 - 853 96

Skolsköterska

Marie Wolving
marie.wolving@mjolby.se
0142 - 852 13

Skolpsykolog

Hanna Landberg

Hanna.Landberg@mjolby.se

0142-85412

Kurator

Malin Ljungdahl
malin.ljungdahl@mjolby.se
0142- 859 83

Personalrum
huvudbyggnad

0142 - 852 73

Förskoleklass A och
fritids Gladan

0142 - 852 78
0727 - 43 74 83

Förskoleklass B och
fritids Falken

0142 - 852 75
0722 - 14 40 85

Förskoleklass C och D
samt fritids Ugglan

0142 - 859 12
0768 - 45 01 90

Hökens fritids

0142 - 85035
0703 - 05 60 21

Bokens matsal

0142 - 852 04

 

Kontaktuppgifter till lärare

Arbetsplats/Avdelning

namn, e-post

Specialpedagog

Lundgren Susanne

Susanne.Lundgren@edu.mjolby.se

Specialpedagog

Wall Johanna

Johanna.Wall@edu.mjolby.se

Idrott

Knutsson Linus

Linus.Knutsson@edu.mjolby.se

Förskoleklass A

Bergengren Marie

Marie.Bergengren@edu.mjolby.se

Förskoleklass A

Jansson Jenny

JennyA.Jansson@edu.mjolby.se

Förskoleklass B

Karlsson Lisa

Lisa.Karlsson@edu.mjolby.se

Förskoleklass B

Freij Marie

marie.freij@mjolby.se

Förskoleklass C

Hermansson Annelie

Annelie.Hermansson@edu.mjolby.se

Förskoleklass C

Jarl Jonna

Jonna.Jarl@edu.mjolby.se

1A

Albinsson-Hammarbäck jennie

Jennie.Albinsson-Hammarback@edu.mjolby.se

1A

Herdendal Ulrica

Ulrica.Herdendal@edu.mjolby.se

1B

Andersson Linda

Linda.Andersson@edu.mjolby.se

1B

Winell Josefin

Josefin.Winell@mjolby.se

1C

Nyqvist Pia

Pia.Nyqvist@mjolby.se

1C

Sonnelind Nina

Nina.Sonnelind@edu.mjolby.se

2A

Eskilsson Annette

Annette.Eskilsson@edu.mjolby.se

2A

Kindahl Cecilia

Cecilia.Kindahl@edu.mjolby.se

2B

Fransson Anders

Anders.Fransson@edu.mjolby.se

2B

Ivinger-Arnell Kerstin

Kerstin.Ivinger-Arnell@edu.mjolby.se

2C

Hilden Elebring Catherine

Catherine.HildenElebring@edu.mjolby.se

2C

Slotting Petra

Petra.Slotting@edu.mjolby.se

3A

Andersson Malin

Malin.Andersson@edu.mjolby.se

3B

Sundling Pia

Pia.Sundling@mjolby.se

3C

Salmeus Zara

ZaraM.Salmeus@edu.mjolby.se

År 3

Andersson Susanne
Susanne.M.Andersson@edu.mjolby.se

År 3

Karlsson Liselott

Liselott.Karlsson@edu.mjolby.se

Fritids Gladan, Idrott

Kind Linda

Linda.Kind@edu.mjolby.se

Fritids Gladan

Hanning Linnea

Linnea.Hanning@mjolby.se

Fritids Gladan

Vettergren Eva

Eva.Vettergren@edu.mjolby.se

Fritids Falken

Brehmer Almén Felicia

Felicia.Bremer-Almen@edu.mjolby.se

Fritids Falken

Moberg Camilla

Camilla.Moberg@edu.mjolby.se

Fritids Falken

Sundberg Anna

Anna.Sundberg@mjolby.se

Fritids Höken

Hallin Emma

Emma.Hallin@mjolby.se

Fritids Höken

Johansson Christel

Christel.Johansson@mjolby.se

Fritids Höken

Sundström Sofie

SofieA.Sundstrom@edu.mjolby.se

Fritids Höken, Idrott

Sätervik Filip

Filip.Satervik@mjolby.se

Fritids Ugglan

Berisha Valmir

Valmir.Berisha@edu.mjolby.se

Fritids Ugglan

Mikkola Karlsson Sirpa

Sirpa.Mikkola-Karlsson@edu.mjolby.se

Fritids Ugglan

Sundström Eric

EricJ.Sundstrom@edu.mjolby.se