Personal på Vasaskolan

Kontaktuppgifter

Funktion

Namn, e-post, telefon

Rektor

Ann-Sofie Brehmer Hjertstedt

ann-sofie.bremer-hjertstedt@mjolby.se

0142 - 852 28
0730 - 83 88 73

Biträdande rektor

Malin Andersson

Malin.Andersson@mjolby.se

0142-852 50

0738-07 67 97

Skoladministratör

Lotta Bengtsson

Charlotta.Bengtsson@mjolby.se
0142 - 853 96

Skolsköterska

Susanna Boström
susanna.bostrom@mjolby.se
0142 - 852 13

Skolpsykolog

Jenny Lundström

Jenny.lundstrom@mjolby.se

0142-854 12

Kurator

Malin Ljungdahl
malin.ljungdahl@mjolby.se
0142- 859 83

Personalrum
huvudbyggnad

0142 - 852 73

Förskoleklass A och
fritids Gladan

0142 - 852 78
0727 - 43 74 83

Förskoleklass B och
fritids Falken

0142 - 852 75
0722 - 14 40 85

Förskoleklass C och D
samt fritids Ugglan

0142 - 859 12
0768 - 45 01 90

Hökens fritids

0142 - 85035
0703 - 05 60 21

Bokens matsal

0142 - 852 04


Kontaktuppgifter till lärare

Arbetsplats/Avdelning

namn, e-post

Specialpedagog

Johanna Wall

Johanna.Wall@edu.mjolby.se

Idrott

Linus Knutsson

Linus.Knutsson@edu.mjolby.se

Förskoleklass A

Marie Bergengren

Marie.Bergengren@edu.mjolby.se

Förskoleklass A

Jenny Jansson

JennyA.Jansson@edu.mjolby.se

Förskoleklass B

Lisa Karlsson

Lisa.Karlsson@edu.mjolby.se

Förskoleklass B

Marie Freij

marie.freij@mjolby.se

Förskoleklass C

Annelie Hermansson

Annelie.Hermansson@edu.mjolby.se

Förskoleklass C

Jonna Jarl

Jonna.Jarl@edu.mjolby.se

Förskoleklass D

Pia Nyqvist

Pia.Nyqvist@mjolby.se


Förskoleklass D

Ulrica Herdendal

ulrica.herdendal@edu.mjolby.se


1A

Vakant

Vik.Petra Holmberg

Petra.Holmberg@edu.mjolby.se


1B

Pia Sundling

Pia.Sundling@mjolby.se

1C

Cecilia Svensk

Cecilia.Svensk@edu.mjolby.se

1D

Zara Salmeus

ZaraM.Salmeus@edu.mjolby.se

År 1

Susanne Lundgren

Susanne.Lundgren@edu.mjolby.se

2A

Jennie Albinsson Hammarbäck

Jennie.Albinsson-Hammarback@edu.mjolby.se

2B

Linda Andersson

Linda.Andersson@edu.mjolby.se

2C

Nina Sonnelind

Nina.Sonnelind@edu.mjolby.se

År 2

Anna Wall

Anna.Wall@edu.mjolby.se

År 2

Lotta Karlsson

Liselott.Karlsson@edu.mjolby.se

3A

Annette Eskilsson

Annette.Eskilsson@edu.mjolby.se


3B

Anders Fransson

Anders.Fransson@edu.mjolby.se

3C

Catherine Hildén Elebring

Catherine.HildenElebring@edu.mjolby.se

År 3

Petra Slotting

Petra.Slotting@edu.mjolby.se

År 3

Susanne Andersson

SusanneM.Andersson@edu.mjolby.se

Fritids Gladan

Lina Gustavsson

LinaB.Gustavsson@edu.mjolby.se

Fritids Gladan

Lukas Petersson

Lukas.Petersson@mjolby.se

Fritids Gladan

Valmir Berisha

Valmir.Berisha@edu.mjolby.se

Fritids Gladan

Amanda Andersson

AmandaI.Andersson@edu.mjolby.se

Fritids Gladan

Emma Larsson Persner

Emma.Larsson-Persner@mjolby.se

Fritids Ugglan

Linda Kind

Linda.Kind@edu.mjolby.se

Fritids Ugglan

Eva Vettergren

Eva.Vettergren@edu.mjolby.se

Fritids Ugglan

Sofie Sundström

SofieA.Sundstrom@edu.mjolby.se

Fritids Ugglan

Sven-Erik Persson

Sven-Erik.Persson@edu.mjolby.se

Fritids Falken

Sundberg Anna

Anna.Sundberg@mjolby.se

Fritids Falken

Camilla Moberg

Camilla.Moberg@edu.mjolby.se

Fritids Falken

Felicia Brehmer Almén

Felicia.Bremer-Almen@mjolby.se

Fritids Höken

Christel Johansson

Christel.Johansson@mjolby.se

Fritids Höken, Idrott

Sätervik Filip

Filip.Satervik@mjolby.se

Fritids Höken

Emma Hallin

Emma.Hallin@mjolby.se

Fritids Höken

Johanna Norgren

Johanna.Norgren@mjolby.se