Kontaktuppgifter till personal på Vifolkaskolan

Kontaktuppgifter Vifolkaskolan 7 - 9

Titel/plats

Namn, e-post och telefon

Rektor

Sara Andersson
sara.g.andersson@mjolby.se

010-234 56 02

Biträdande rektor

Camilla Wall
camilla.wall@edu.mjolby.se

010-234 56 14

Skoladministratör/
ordningsansvarig

Peter Carlsson
peter.carlsson@mjolby.se
010- 234 56 00

Kurator

Anna Tapper (föräldraledig)

anna.tapper@mjolby.se

010-234 56 01


Kaisa Lundqvist

Karin.Lundqvist@mjolby.se

010-234 57 98

Studie- och yrkesvägledare/
redaktör

Anneli Wikström
anneli.wikstrom@mjolby.se
073-3612030

Skolsköterska

Anita Eriksson
anita.eriksson@mjolby.se
010-234 56 24
073 - 060 27 81

Skolbibliotekarie


Skolvärdinna

Katrine Somogyvary
katrine.somogyvary@edu.mjolby.se
010-234 56 06

Elevassistent

Anna Björkman
anna.bjorkman@mjolby.se

Elevassistent

Therese Kindstrand
therese.kindstrand@edu.mjolby.se

Lärarassistent

Annika Bäck
annika.back@edu.mjolby.se

Vaktmästare/redaktör

Gunnar Högberg
gunnar.hogberg@mjolby.se
010-234 56 04

Vifolkahallen

010-234 56 09

Mantorpsgruppen

010-234 56 17

Skolköket

vifolka@mjolby.se
010-234 56 11

Hemkunskapen

010-234 56 10

Fritidsgården

010-234 56 15
010-234 56 16

Klämmestorps idrottshall

010-234 56 34


Lärare på Vifolkaskolan‌

Namn och e-post

Ämne

Almquist Karin
karin.almqvist@edu.mjolby.se

Sp, Sv

Andersson Margareta
margareta.andersson@mjolby.se

Ty, Eng

Andersson Marianne
marianne.andersson@mjolby.se

Bild

Anderö Eva 
eva.andero@edu.mjolby.se

Hkk

Björk Cecilia
cecilia.bjork@edu.mjolby.se

Fra

Botvidsson Cecilia
cecilia.botvidsson@mjolby.se

Sv, Eng

Eklind Helen
helen.eklind@mjolby.se

Eng, Sv

Grönlund Lisa

lisa.gronlund@mjolby.se

Idrott

Gustafsson Maud
maud.gustafsson@edu.mjolby.se

Ma, No

Hammarskjöld Susanne 
susanne.hammarskjold@mjolby.se

Ma, No, So

Hedström Maria

maria.hedstrom@edu.mjolby.se

Textilslöjd

Heiskanen Camilla
camilla.heiskanen@edu.mjolby.se

So

Jungmalm Carina
carina.jungmalm@edu.mjolby.se

No, Ma

Karlsson Daniel 
daniel.e.karlsson@mjolby.se

Sv, So

Khatab Jalal
jalal.khatab@mjolby.se

Ma

Krantz Göran
goran.krantz@mjolby.se

Ma, Sp

Lagervall Anna (tjl)

anna.lagervall@edu.mjolby.se

Eng

Lantbom Kristoffer
per-kristoffer.lantbom@mjolby.se

So

Larsson Elin
elin.larsson@mjolby.se

Eng, Sv

Larsson Tillmar Jakob
jakob.tillmar@mjolby.se

Eng, Sv

Lindwall Thomas

thomas.lindwall@edu.mjolby.se

Fy, Tk, Ma

Lundén Magnus
magnus.lunden@edu.mjolby.se

Mu

Meunier-Lemoine Sebastien
sebastien.meunier-lemoine@mjolby.se

Idrott

Matuzovic Tihomir 
tihomir.matuzovic@mjolby.se

Ma, No

Modig Tjärnström Hanna

hanna.modigtjarnstrom@mjolby.se

Ma, No

Olofsson Thomas
thomas.olofsson@edu.mjolby.se

Trä- och metallslöjd

Olofsson Ylva
ylva.olofsson@edu.mjolby.se

Speciallärare

Rasmussen Dan 
dan.rasmussen@mjolby.se

Ma, No

Rosberg Lena (tjl)
lena.rosberg@edu.mjolby.se

Hkk

Uller Karl-Magnus
karl-magnus.uller@edu.mjolby.se

Ma, So

Wallberg Brage Malin

malin.wallbergbrage@mjolby.se

Eng

Wangberg Sara (tjl)
sara.wangberg@edu.mjolby.se

Ma, No