Kontaktuppgifter till personal på Vifolkaskolan

Kontaktuppgifter Vifolkaskolan 7 - 9

Titel/plats

Namn, e-post och telefon

Rektor

Sara Andersson
sara.g.andersson@mjolby.se

010-234 56 02

Biträdande rektor

Camilla Wall
camilla.wall@edu.mjolby.se

010-234 56 14

Skoladministratör/
ordningsansvarig

Peter Carlsson
peter.carlsson@mjolby.se
010- 234 56 00

Kurator

Anna Tapper

anna.tapper@mjolby.se

010-234 56 01

Studie- och yrkesvägledare/
redaktör

Anneli Wikström
anneli.wikstrom@mjolby.se
073-3612030

Skolsköterska

Marie Wolving
marie.wolving@mjolby.se
010-234 52 13
073 - 84 26 161

Skolbibliotekarie

Ulrika Boström

ulrika.bostrom@mjolby.se

010-2345606

Skolvärdinna

Katrine Somogyvary
katrine.somogyvary@edu.mjolby.se
010-234 56 06

Elevassistent

Anna Björkman
anna.bjorkman@mjolby.se

Elevassistent

Emma Cernvall
emma.cernvall@mjolby.se

Elevassistent

Maja Herland
maja.herland@mjolby.se

Elevassistent

Therese Kindstrand
therese.kindstrand@edu.mjolby.se

Lärarassistent

Annika Bäck
annika.back@edu.mjolby.se

Vaktmästare/redaktör

Gunnar Högberg
gunnar.hogberg@mjolby.se
010-234 56 04

Vifolkahallen

010-234 56 09

Mantorpsgruppen

010-234 56 17

Skolköket

vifolka@mjolby.se
010-234 56 11

Hemkunskapen

010-234 56 10

Fritidsgården

010-234 56 15
010-234 56 16

Klämmestorps idrottshall

010-234 56 34



Kontaktuppgifter till lärare på Vifolkaskolan

Namn och e-post

Ämne

Almquist Karin (tjl)
karin.almqvist@edu.mjolby.se

Tel: 010-2346812

Sp, Sv

Andersson Margareta
margareta.andersson@mjolby.se

Tel: 010-2346810

Ty, Eng

Andersson Marianne
marianne.andersson@mjolby.se

Bild

Anderö Eva
eva.andero@edu.mjolby.se

Hkk

Asteberg Lydia
lydia.asteberg@mjolby.se
Tel: 010-2346809

Sp, Eng

Barros Lando
lando.barros@mjolby.se
Tel: 010-2346810

Sp

Bergkvist Fredrik
fredrik.bergkvist@mjolby.se

Tel: 010-2346808

Ma, No

Björk Cecilia
cecilia.bjork@edu.mjolby.se

Tel: 010-2346810

Fra

Eklind Helen
helen.eklind@mjolby.se

Tel: 010-2346807

Eng, Sv

Grönlund Lisa (tjl)

lisa.gronlund@mjolby.se

Tel: 010-2346809

Idrott

Gustafsson Maud
maud.gustafsson@edu.mjolby.se

Tel: 010-2346808

Ma, No

Hedström Maria

maria.hedstrom@edu.mjolby.se

Tel: 010-2346810

Textilslöjd

Heiskanen Camilla
camilla.heiskanen@edu.mjolby.se

Tel: 010-2346811

So

Hilding Noel
noel.hilding@mjolby.se
Tel: 010-2346810

Idrott

Jungmalm Carina
carina.jungmalm@edu.mjolby.se

Tel: 010-2346808

No, Ma

Karlsson Daniel
daniel.e.karlsson@mjolby.se

Sv, So

Lagervall Anna

anna.lagervall@edu.mjolby.se

Tel: 010-2346812

Eng

Lantbom Kristoffer
per-kristoffer.lantbom@mjolby.se

Tel: 010-2346811

So

Larsson Elin
elin.larsson@mjolby.se

Tel: 010-2346812

Eng, Sv

Larsson Tillmar Jacob
jacob.tillmar@mjolby.se

Tel: 010-2346812

Eng, Sv

Lindwall Thomas

thomas.lindwall@edu.mjolby.se

Tel: 010-2346808

Fy, Tk, Ma

Lundén Magnus
magnus.lunden@edu.mjolby.se

Mu

Meunier-Lemoine Sebastien
sebastien.meunier-lemoine@mjolby.se

Tel: 010-2346809

Idrott

Modig Tjärnström Hanna

hanna.modigtjarnstrom@mjolby.se

Tel: 010-2346808

Ma, No

Norin Helène

helene.norin@mjolby.se
Tel: 010-2345251

Specialpedagog

Olofsson Thomas
thomas.olofsson@edu.mjolby.se

Tel: 010-2346810

Trä- och metallslöjd

Olofsson Ylva
ylva.olofsson@edu.mjolby.se

Speciallärare

Rasmussen Dan
dan.rasmussen@mjolby.se

Tel: 010-2346808

Ma, No

Christina Karlsson
christina.karlsson@mjolby.se

Hkk

Wallberg Brage Malin (tjl)

malin.wallbergbrage@mjolby.se

Tel: 010-2346812

Eng

Wangberg Sara (tjl)
sara.wangberg@edu.mjolby.se

Tel: 010-2346808

Ma, No

Senast publicerad