Till innehållet
Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Glada elever.

UTBILDNING & BARNOMSORG

Kontakta oss på Bjälbotullskolan

Kontakt

Personalrum:

Arbetsrum: 0142-85827

Fritidshem: 0142-85828


Kök: 0142-85829


Lärare i förskoleklass

Beatrice Birkhammar

Beatrice.Birkhammar@edu.mjolby.se


Lärare

Alida Carlsson

Alida.Carlsson@edu.mjolby.se


Lärare

Karin Edvardsson

Karin.Edvardsson@edu.mjolby.se


Lärare i fritidshem

Tina Florhed

Tina.Florhed@edu.mjolby.se


Träslöjdslärare

Fredrik Forsberg

Fredrik.Forsberg@edu.mjolby.se


Lärare

Elin Forsman

Elin.Forsman@edu.mjolby.se


Lärare i fritidshem

Malin Gilje Halvarsson

Malin.Halvarsson-Gilje@edu.mjolby.se


Lärare

Hanna Hedestad

Hanna.Hedestad@edu.mjolby.se


Lärare

Sandra Hennerberg

sandra.hennerberg@mjolby.se


Elevassistent

Helén Hultebring

Helen.Hultebring@edu.mjolby.se


Lärare

Johan Högberg

Johan.Hogberg@edu.mjolby.se


Lärare i fritidshem

Mikael Jonsson

Mikael.Jonsson@edu.mjolby.se


Lärare i förskoleklass

Inger Larsson

Inger.Larsson@edu.mjolby.se


Syslöjdslärare

Anna Lindgren

Anna.Lindgren@edu.mjolby.se


Lärare

Ida Mejsholm

Ida.Mejsholm@edu.mjolby.se


Lärare

Maria Nilsson

Maria.Nilsson@edu.mjolby.se


Elevassistent

Petra Nilsson

Petra.Nilsson@edu.mjolby.se


Lärare i fritidshem

Frida Nordlund

Frida.Nordlund@edu.mjolby.se


Lärare

Frida Schenström

Frida.Schenstrom@edu.mjolby.se


Lärare

Joakim Sigvant

Joakim.Sigvant@edu.mjolby.se


Lärare i fritidshem

Douglas Vidblom

Douglas.Vidblom@edu.mjolby.se


Lärare

Anna Wallin-Andersson

Anna.Wallin-Andersson@edu.mjolby.se


Lärare

Birgit Åhnby-Sandstedt

Birgit.Ahnby-Sandstedt@mjolby.se


Kontakt

Rektor

Ann-Charlotte Stråhlin
Telefon: 0142-366015

ann-charlotte.strahlin@mjolby.se


Skoladministratör

Telefon: 0142-858 25

bjalbotullskolan@mjolby.se
  

Fritids

Telefon: 0142-858 28

E-post: Bjälbotullfritids


Adress

Tullvägen 1, Box 136, 596 33 Skänninge