onsdag 22 november 2017
Start
Dackeskolan
Kungshögaskolan
Gymnasiesärskolan
Våra program
Kontakta oss

Kontakta oss

Utbildningskontoret

 

 

 

Adress

Burensköldsvägen 11

595 80 Mjölby

utbildning@mjolby.se

Utbildningschef

Christer Lordh

0142-851 46

christer.lordh@mjolby.se

Gymnasiechef och chef för Vuxenutbildningen

Pär Palmgren

0142-850 17

par.palmgren@mjolby.se

Förvaltningsekonom

Susanne Christensen

0142-851 41

susanne.christensen@mjolby.se

Utbildningsstrateg

Thomas Kinell

0142-850 07

thomas.kinell@mjolby.se

Utbildningsstrateg

Kerstin Massawe

0142-851 45

kerstin.massawe@mjolby.se

It-Strateg/Administrativ chef

Andreas Söderberg

0142-859 88

andreas.soderberg@mjolby.se

Förvaltningssekreterare

Helena Kugelberg-Palmqvist

0142-853 77

helena.kugelberg-palmqvist@mjolby.se

Logistiker

Mikael Dahlqvist

0142-853 89

mikael.dahlqvist@mjolby.se

 

 

 

 

Dackeskolan

 

 

 

Adress

Burensköldsvägen 33

595 80 Mjölby

utbildning@mjolby.se

Rektor för programmen bygg- och anläggning, el- och energi, hantverk, finsnickeri och guld

Malin Limber(F-ledig)

Tf Fredrik Einvall

0142-853 48

0142-853 40

malin.limber@mjolby.se

fredrik.einvall@mjolby.se

Rektor för programmen fordonsteknik, industri, restaurang och livsmedel

Fredrik Einvall

0142-853 40

fredrik.einvall@mjolby.se

Skoladministratör

Veronica Kirch

0142-855 60

veronica.kirch@mjolby.se

Studie- och yrkesvägledare

Natalya Demenyuk

0142-853 28

natalya.demenyuk@mjolby.se

Kurator

Sofie Fernstedt

0142-850 34

sofie.fernstedt@mjolby.se

Skolsköterska

Camilla Carlsson

0142-853 36

camilla.carlsson@mjolby.se

Vaktmästare

Vakant







Gymnasiesärskolan och introduktionsprogram

 

 

 

Adress

Burensköldsvägen 33

595 80 Mjölby

utbildning@mjolby.se

Rektor

Per-Olof Niemi

0142-856 99

per-olof.niemi@mjolby.se

Skoladministratör

Håkan Simonsson

0142-853 47

hakan.simonsson@mjolby.se

Studie- och yrkesvägledare

Mittjas Hanna Larsson

0142-856 03

mittjas-hanna.larsson@mjolby.se

Kurator

Sofie Fernstedt

0142-850 34

sofie.fernstedt@mjolby.se

Skolsköterska

Camilla Carlsson

0142-853 36

camilla.carlsson@mjolby.se

Vaktmästare

Vakant



 

 

 

 

Kungshögaskolan

 

 

 

Adress:

Gymnasievägen 1

595 34 Mjölby

utbildning@mjolby.se

Rektor för programmen ekonomi, natur, samhäll, teknik:

Vakant

Tf Frida Engström


0142-855 87


frida.engstrom@mjolby.se

Rektor för programmen barn och fritid, vård och omsorg och språkintroduktion:

Frida Engström

0142-855 87

frida.engstrom@mjolby.se

Skoladministratör

Camilla Eriksson

0142-850 12

camilla.eriksson@mjolby.se

Specialpedagog

Marika Järling

0142-855 65

marika.jarling@edu.mjolby.se

Biblotekarie

Elin Bäckström

0142-853 54

elin.backstrom@mjolby.se

Studie- och yrkesvägledare

Catharina Lööf

0142-853 17

catharina.loof@mjolby.se

Kurator

Sara Karlström

0142-853 65

sara.karlstrom@mjolby.se

Skolsköterska

Sofia Isaksson

0142-853 53

sofia.isaksson@mjolby.se

Vaktmästare

Joakim Ydrebrant

0142-853 52

joakim.ydrebrant@edu.mjolby.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Innehåll: Helena Kugelberg Palmqvist
Uppdaterad: 2017-11-16
Publicerad: 2008-12-12

Webbredaktör: Mia Högberg
Webbmaster: Stefan Kalm

Copyright © 1996-2010

Mjölby kommun, Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
telefon 0142-850 00, fax 0142-851 20, e-post kommunstyrelsen@mjolby.se