Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun

Meny

Om kommunen

Om kommunen

Personal på miljökontoret

Kontakt

Miljöchef

Jenny Asp-Andersson

Telefon: 0142-850 24

jenny.asp.andersson@mjolby.se

 

Assistenter

Petra Malm

Telefon: 0142-850 27

petra.malm@mjolby.se

 

Annika Tångring

Telefon: 0142-852 44

annika.tangring@mjolby.se

 

Livsmedelsinspektörer

Karin Fagerström, samordnare för livsmedelskontrollen (Tjänstledig)

Telefon: 0142-856 27

karin.fagerstrom@mjolby.se

 

Sanna Fredriksson, livsmedelskontroll

Telefon: 0142-853 84

sanna.fredriksson@mjolby.se

 

Jenny Gustafsson, livsmedelskontroll och dricksvatten från enskild brunn

Telefon: 0142-859 89

jenny.gustafsson@mjolby.se


Miljö- och hälsoskyddsinspektörer

Cajsa Eriksson, samordnare för miljöskydd

Telefon: 0142-850 28

cajsa.eriksson@mjolby.se

 

Cia Kågedal, miljöskydd

Telefon: 0142-851 23

cia.kagedal@mjolby.se

 

Linnéa Andersson, miljöskydd, enskilda avlopp

Telefon: 0142-859 52

linnea.andersson@mjolby.se

 

Carl Arrhenius, enskilda avlopp

Telefon: 0142-852 30

carl.arrhenius@mjolby.se

 

Elvisa Zahirovic, hälsoskydd

Telefon: 0142-852 42

elvisa.zahirovic@mjolby.se

 

Miljöinspektörer

David Hansevi, ställföreträdande miljöchef, samordnare för hälsoskydd

Telefon: 0142-859 58

david.hansevi@mjolby.se

 

Kommunekolog

Anna Carpholm

Telefon: 0142-853 86

anna.carpholm@mjolby.se

Kontakt

mjolbykommun@mjolby.se
Telefon: 0142-850 00
Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
Organisationsnummer: 212000-0480