Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun

Meny

Om kommunen

Om kommunen

Kontaktpersoner i utvecklingsgrupperna

Bjälbo

Kontaktperson: Fredrik Kåhlin, telefon: 0706-99 82 50
fredrikkahlin@hotmail.com

Ledamöter: Tove Kastberg, Nina Pettersson, Daniel Bladh, Mats Granath

Hedersmedlem: Rolf Båvius Bjälborådet, representerar i allahanda styrelser, kontakt med länsstyrelsen med mera

Hedersmedlem: Carin Peterson

Hogstad

Ordförande: Kai Hågård, telefon: 0142-723 01eller 0734-18 22 41
kai.hagard@privat.utfors.se

Ledamot: Gunilla Kransberg 
hogstadtanten@hotmail.com

Ledamot: Margot Andersson, telefon: 0142-721 58
margot-g.andersson@telia.com

Ledamot: Elin Felix, telefon: 0142-720 37
elinfelix.mjolby@wasadata.net

Ledamot: Anita Andersson, telefon: 0142-722 84

Sekreterare: Siw Green, telefon: 0142-720 40
siw.green@hotmail.com

Kassör: Lennart Johansson, telefon: 0142-723 71 eller 0709-10 40 53

Solveig Rydmark, telefon: 0142-721 09 eller 0761-88 24 70

Kolstad  

Kontaktperson: Tobias Josefsson, telefon: 0709-45 80 80
tobias.josefsson@gmail.com

Hjärtat i Mantorp

Ordförande: Owe Blomberg, telefon: 0702-92 18 16
owe.blomberg@gmail.com

Sekreterare: Malin Nilsson
malin.nilsson@svenskakyrkan.se

Kassör: Torleif Johansson

Ledamot: Kerstin Flygh
kerstin@kefly.se

Ledamot: Anders Brinkby

Ersättare: Johan Holgersson, Sara Olofsson och Daniel Milton

Normlösa, Vallerstad och Skeppsås

Ordförande: Linda Munther, telefon: 0703-22 09 25
munther_linda@hotmail.com

Ordinarie: Caroline Davidsson, Normlösa, telefon: 0705-66 59 51

Suppleant: Martin Westman, telefon: 0703-20 62 69

Suppleant, sekreterare och ansvarig för hemsida: Lars Landelius, telefon: 0705-48 20 96

Suppleant: Charlotte Hedlund, telefon: 0142-36 31 31

Sya

Ordförande: Björn Petterson, telefon: 0707-52 55 33
petersonisya@gmail.com

Kassör: Irene Pihl Jensen, telefon: 0764-218174
irene.pihl.jensen@outlook.com

Sekreterare: Lise-Lotte Lingefelt, telefon: 0142-289 70
ll.lingefelt@gmail.com

Ledmot: Annette Strand, telefon: 0702-98 53 97
annette.strand.mjolby@svenskakyrkan.se

Suppleant: Pia Holmer, telefon: 0703-77 95 78
p.nilla@me.com

Suppleant: Fredrik Asp, telefon: 0707-99 04 49
freppann@gmail.com

Väderstad/Folkunga

Ordförande: Ulla Joelsson, telefon: 0730-47 50 48
joelsson.ulla@hotmail.com

Vice ordförande: Lars-Göran Hjelm, telefon: 0705-82 59 54
lars-goran-appuna@telia.com

Sekreterare: Gun-Britt Wahl, telefon: 0705-50 10 37
gun-brittwahl@live.se

Kassör: Ann Marie Richardson, telefon: 0142-701 80
annemarie.richardson.mjolby@wasadata.net

Ledamot: Ebba Nyström, telefon: 0142-701 56

Ledamot: Birgit Axell, telefon: 0142-700 14

Ledamot: Åke Johansson, telefon: 0703-94 02 12

Västra Harg 

Ordförande: Ingrid Martini, telefon: 070-69 66 456  
ingmar01@edu.mjolby.se

Sekreterare: Jenny Lång

Kassör: Margareta Skarp Runtegen

Ledamöter: Fredrik Olofsson, Karin Höglund och Staffan Nordlund

Kontakt

Landsbygdssamordnare

Annelie Ahlström

Telefon: 0142-859 03

annelie.ahlstrom@mjolby.se

Kontakt

mjolbykommun@mjolby.se
Telefon: 0142-850 00
Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
Organisationsnummer: 212000-0480