Bildlänk till förstasidan för Mjölby kommun
fredag 24 november 2017
Mjölby kommun

Kommunledningskontoret

Utvecklingschef
Carina Brofeldt
Telefon: 0142-851 56
carina.brofeldt@mjolby.se

Kommunledningskontoret arbetar med stöd till kommunens politiska organisation. Kontoret arbetar också för att för stödja och utveckla förvaltningarnas arbete med att uppfylla kommunens mål och vision.   

Vi ansvarar för:

  • Kansli för kommunstyrelse och kommunfullmäktige
  • Frågor om hållbar utveckling
  • Utredningsfrågor
  • Kommunikation och information
  • Administration av kommunens webbplatser
  • Trygghet och säkerhet
  • Nämndeadministration
  • Verksamhetsutveckling

 

Innehåll: Carina Brofeldt

Senast publicerad: 2017-03-30

Senast ändrad av: Mia Högberg

 Utskriftsvänlig version

Innehåll: Carina Brofeldt

Senast publicerad: 2017-03-30

Senast ändrad av: Mia Högberg

Kommunledningskontoret

Administratör
Ulla-Britt Gärd
Telefon: 0142-851 70
ulla-britt.gard@mjolby.se

Exploateringsassistent
Jessika Strand Andersson
Telefon: 0142-851 16
jessika.strand-andersson@mjolby.se

Exploateringsingenjör
Ketil Kindestam
Telefon: 0142-851 34
ketil.kindestam@mjolby.se

Hållbarhetsstrateg
Åsa Carlberg
Telefon: 0142-850 88
asa.carlberg@mjolby.se

Verksamhetsutvecklare
Ingela Harrelind
Telefon: 0142-853 88
ingela.harrelind@mjolby.se

Kommunikatör/webbredaktör
Mia Högberg
Telefon: 0142-850 09 mia.hogberg@mjolby.se

Kommunsekreterare
Carina Stolt
Telefon: 0142-851 11
carina.stolt@mjolby.se

Kommunsekreterare
Carina Åsman
Telefon: 0142-853 73
carina.asman@mjolby.se

Säkerhetssamordnare
Roger Max
Telefon: 0142-852 36 roger.max@mjolby.se

Säkerhetssamordnare
Helena Westman
Telefon: 0142-850 90 helena.westman@mjolby.se

Säkerhetssamordnare
Morgan Lantz
Telefon: 0142-858 58 morgan.lantz@mjolby.se

Webbmaster
Stefan Kalm
Telefon: 0142-859 65 stefan.kalm@mjolby.se