Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun

Meny

Kommunledningskontoret

Kommunledningskontoret arbetar med stöd till kommunens politiska organisation. Kontoret arbetar också för att för stödja och utveckla förvaltningarnas arbete med att uppfylla kommunens mål och vision.   

Vi ansvarar för:

  • Kansli för kommunstyrelse och kommunfullmäktige
  • Frågor om hållbar utveckling
  • Utredningsfrågor
  • Kommunikation och information
  • Administration av kommunens webbplatser
  • Trygghet och säkerhet
  • Nämndeadministration
  • Verksamhetsutveckling
Foto på biträdande kommundirektör Carina Brofeldt

Kontakt

Biträdande kommundirektör

Carina Brofeldt

Telefon: 0142-851 56

carina.brofeldt@mjolby.se

 

Administratör

Ulla-Britt Gärd
Telefon: 0142-851 70

ulla-britt.gard@mjolby.se

 

Exploateringsassistent

Jessika Strand Andersson
Telefon: 0142-851 16

jessika.strand-andersson@mjolby.se

 

Exploateringsingenjör

Ketil Kindestam
Telefon: 0142-851 34

ketil.kindestam@mjolby.se

 

Hållbarhetsstrateg

Åsa Carlberg
Telefon: 0142-850 88

asa.carlberg@mjolby.se

 

Verksamhetsutvecklare

Ingela Harrelind
Telefon: 0142-853 88

ingela.harrelind@mjolby.se

 

Kommunikatör & webbredaktör

Mia Högberg
Telefon: 0142-850 09

mia.hogberg@mjolby.se

 

Kommunsekreterare

Carina Stolt
Telefon: 0142-851 11

carina.stolt@mjolby.se


Carina Åsman
Telefon: 0142-853 73

carina.asman@mjolby.se

 

Säkerhetssamordnare

Roger Max
Telefon: 0142-852 36

roger.max@mjolby.se


Helena Westman
Telefon: 0142-850 90

helena.westman@mjolby.se


Morgan Lantz
Telefon: 0142-858 58

morgan.lantz@mjolby.se

 

Webbmaster

Stefan Kalm
Telefon: 0142-859 65

stefan.kalm@mjolby.se

Innehåll: Carina Brofeldt
Senast ändrad av: Mia Högberg
Uppdaterad: 2018-03-20
Publicerad: 2011-01-12

Kontakt

E-post: mjolbykommun@mjolby.se
Telefon: växeln 0142-850 00
Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
Organisationsnummer: 212000-0480

Logga in