Bildlänk till förstasidan för Mjölby kommun
onsdag 22 november 2017
Mjölby kommun

Skolsköterskor

Medicinskt ledningsansvarig:
Maria Karlström, maria.karlstrom@mjolby.se
Telefon: 0142-853 05

Skolläkare:
Camilla Gårdman, camilla.gardman@mjolby.se
Telefon: 0142-859 76

Hälsokartläggning för nyanlända barn och ungdomar (6-18 år)
Annika Edberg, annika.edberg@mjolby.se
Telefon: 0142-852 99

Klämmestorpskolan och Veta skola:
Kerstin Wiman, kerstin.wiman@mjolby.se
Telefon: 073-060 27 99

Vasaskolan och Egebyskolan:
Marie Wolving, marie.wolving@mjolby.se
Telefon: 0142-852 13

Vifolkaskolan F-9 och Västra Harg skola:
Anita Eriksson, anita.eriksson@mjolby.se
Telefon: 073-060 27 81
Vifolkaskolan F-6, telefon: 0142-856 24
Vifolkaskolan 7-9, telefon: 0142-856 24
Västra Harg skola, telefon: 073-060 27 81

Bjälbotullskolan och Lindbladsskolan
Helena Holmgren Karlsson, helena.holmgren-karlsson@mjolby.se
Telefon: 0142-859 39

Lagmansskolan:
Laila Sandström, laila.sandstrom@mjolby.se
Telefon: 0142-852 56
Lisa Eriksson, lisa.eriksson@mjolby.se
Telefon: 0142-852 69

Blåklintsskolan:
Elin Andersson,  elin.andersson@mjolby.se
Telefon: 073-060 27 82
Blåklintsskolan, telefon: 0142-852 84

Egebyskolan och Vasaskolan:
Marie Wolving, marie.wolving@mjolby.se
Telefon:0142-852 13

Trojenborgskolan, Väderstad skola och Normlösa skola:
Lena Andersson,  lena.andersson@mjolby.se
Telefon: 0142-858 43, 073-060 27 80

Dackeskolan:
Camilla Carlsson, camilla.carlsson@mjolby.se
Telefon: 0142-853 36

Kungshögaskolan:
Sofia Isaksson, sofia.isaksson@mjolby.se
Telefon: 0142-853 53

Innehåll: Utbildningsförvaltningen

Senast publicerad: 2017-10-10

Senast ändrad av: Elisabeth Andersson

 Utskriftsvänlig version

Innehåll: Utbildningsförvaltningen

Senast publicerad: 2017-10-10

Senast ändrad av: Elisabeth Andersson

Resursenheten

Resursenhetschef
Malin Petersson
Telefon: 0142-852 47
malin.petersson@mjolby.se

Medicinskt ledningsansvarig skolsköterska
Maria Karlström
maria.karlstrom@mjolby.se
Telefon: 0142-853 05

Postadress: Mjölby kommun
595 80 Mjölby
Besöksadress: Stadshuset, Burensköldsvägen 13