Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun

Meny

Fotografi av flicka som sitter i skolbänk

Barn & utbildning

Fotografi av flicka som sitter i skolbänk

Barn & utbildning

Personal och expeditioner på Trojenborgsskolan

 

Namn

Telefon (0142)

E-post

Bibliotekarie

Jennie Gomér

 

jennie.gomer@mjolby.se

Fritidsgården

 

858 40

 

Kurator

Jennifer Sjöstrand

858 47

jennifer.sjostrand@mjolby.se

Lokalvårdare

Elheme Kalludra

858 35

 

Personalrum

 

858 34

 

Rektor

Mats Olsson

858 32

mats.olsson@mjolby.se

Skoladministratör

Maria Jildentun

858 30

maria.jildentun@mjolby.se

Skolmåltidspersonal

Linda Nilzén

858 42

linda.nilzen@mjolby.se

Skolmåltidspersonal

Frånvaroanmälan specialkost

 

072-502 49 79 (sms)

Skolsköterska

Lena Andersson

858 43

lena.andersson@mjolby.se

Studie- och yrkesvägledare

Johan Liljebäck

858 39

johan.liljeback@mjolby.se

Vaktmästare

Svenne Kumlin

858 35

sven-erik.kumlin@edu.mjolby.se

 

Lärare

Namn

Förkortning

E-post

Adolfsson Tommy

TAd

tommy.adolfsson@edu.mjolby.se

Appelqvist Caroline

CAp

caroline.appelqvist@edu.mjolby.se

Cahling Camilla

 

camilla.cahling@edu.mjolby.se

Dahlström Lars-Åke (Dalle)

LDa

dalle.dahlstrom@edu.mjolby.se

Davidsson Marie


marie.davidsson@edu.mjolby.se

Fors Anna

AFo

anna.fors@edu.mjolby.se

Frisk Mattias

MFr

mattias.frisk@edu.mjolby.se

Gonzales-Kruse Oskar

Okr

oskar.gonzales-kruse@edu.mjolby.se

Gustafsson Mikaela

MiG

mikaela.gustafsson@edu.mjolby.se

Joelsson Malin

MaJ

malin.joelsson@edu.mjolby.se

Karlsson Cathrine

CCa

cathrine.karlsson@edu.mjolby.se

Karlsson Maria

MaK

maria.karlsson@edu.mjolby.se

Kellander Karin

KKe

karin.kellander@edu.mjolby.se

Kumlin Svenne

SKu

svekum@edu.mjolby.se

Laudon Eva

ELn

eva.laudon@edu.mjolby.se

Ledin Benny


benny.ledin@mjolby.se

Leo Rose-Marie


rose-marie.leo@edu.mjolby.se

Lindahl Maya

MLl

maya.lindahl@edu.mjolby.se

Lindell Anders

ALi

anders.lindell@edu.mjolby.se

Montelius Gustaf

GMo

gustaf.montelius@edu.mjolby.se

Palm Maud

MPa

maud.palm@edu.mjolby.se

Rörby Gunilla

GRö

gunilla.rorby@edu.mjolby.se

Sanhueza Felipe

FSan

felipe.sanhueza@edu.mjolby.se

Sunneskär Ellen

ElS

ellen.sunneskar@edu.mjolby.se

Thorén Lovisa


lovisa.thoren@edu.mjolby.se

Örnvall Eva

EÖl

eva.ornvall@edu.mjolby.se

 

Kontakt

mjolbykommun@mjolby.se
Telefon: 0142-850 00
Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
Organisationsnummer: 212000-0480