Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun

Meny

Fotografi av flicka som sitter i skolbänk
Fotografi av flicka som sitter i skolbänk

Åk 4, åk 5 och åk 6

Vår arbetsenhet kallas för A-enheten.

I år 4 jobbar:

Martina Almqvist, lärare
Martina.Almqvist@edu.mjolby.se 

Johanna Ivarsson,lärare                                                  
Johanna.Ivarsson@edu.mjolby.se

I år 5 jobbar:

Tobias Andersson, lärare 
Tobias.Andersson@edu.mjolby.se

Irma Lagumdzija, lärare                                                                                            Irma.Lagumdzija@edu.mjolby.se

Erika Berggren, lärare
Erika.Berggren@edu.mjolby.se

I år 6 jobbar:

Linda Franzén, lärare 
Linda.Franzen@edu.mjolby.se

Kristin Kellander, lärare
Kristin.Kellander@edu.mjolby.se

I arbetslaget ingår också

Emma Forsén, lärare
Emma.Forsen@edu.mjolby.se

Karin Landberg Karlsson, fritidspedagog 
Karin.Landberg-Karlsson@edu.mjolby.se

Margareta Albertsson                                                                                      Margareta.Albertsson@edu.mjolby.se

Åsa Samuelsson
Asa.Samuelsson@edu.mjolby.se

Mikael Berglund, trä- och metallslöjd
Mikael.Berglund@edu.mjolby.se

Maria Hedström, textilslöjd
Maria.Hedstrom@edu.mjolby.se

Mats Öberg, idrott och musik                                                                                           Mats.Oberg@edu.mjolby.se

Gunilla Karlsson, lärare
Gunilla.Karlsson@edu.mjolby.se

Petra Unné-Karlsson, bild och musik                                                                                                          Petra.Unne-Karlsson@edu.mjolby.se

Kontakt

Rektor

Lena Rothman
Telefon: 0142-856 30

lena.rothman@mjolby.se

 

Administratör

Kicki Karlsson

Telefon: 0142-853 49

kristina.karlsson@mjolby.se

klammestorpsskolan@mjolby.se

 

Expedition och sjukanmälan

Telefon: 0142-856 31

 

Personalrum

Telefon: 0142-856 37

 

Besöksadress: Västerlösavägen 1 Mantorp

Postadress: Box 109, 590 20 Mantorp

Hitta till Klämmestorpsskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Kontakt

mjolbykommun@mjolby.se
Telefon: 0142-850 00
Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
Organisationsnummer: 212000-0480

Logga in