Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun

Meny

Fotografi av flicka som sitter i skolbänk
Fotografi av flicka som sitter i skolbänk

Förskoleklass & årskurserna 1, 2 och 3

Arbetslaget kallas för B-enheten.

I förskoleklassen jobbar:
Lotta Westrin, förskollärare 
Anne-Charlotte.Westrin@edu.mjolby.se

Heléne Waldau Björk, fritidspedagog
Helen.Waldau-Bjork@edu.mjolby.se

I år 1 jobbar:
Ulrica Herdendal, lärare
Ulrica.Herdendal@edu.mjolby.se

Linda Lindberg, lärare
Linda.Lindberg@edu.mjolby.se

Lina Hjertstedt, lärare
Lina.Hjertstedt@edu.mjolby.se

I år 2 jobbar:
Sara Jansson, lärare
Sara.Jansson@edu.mjolby.se

Pia Eckerbom, lärare
Pia.Eckerbom@edu.mjolby.se

I år 3 jobbar:
Caroline Edlund, lärare
Caroline.Edlund@edu.mjolby.se

Annelie Lefdén, lärare 
Annelie.Lefden@edu.mjolby.se

I arbetslaget ingår också:
Anita Fritzon, lärare 
Anita.Fritzon@edu.mjolby.se

Lotta Strigner, fritidspedagog 
Lise-Lotte.Strigner@edu.mjolby.se

Gunnel Jegermalm, fritidspedagog
Gunnel.Jegermalm@edu.mjolby.se

Carina Larsén, förskollärare
Carina.Larsen@edu.mjolby.se

Åsa Samuelsson, lärare
Asa.Samuelsson@edu.mjolby.se

Kontakt

Rektor

Lena Rothman
Telefon: 0142-856 30

lena.rothman@mjolby.se

 

Administratör

Kicki Karlsson

Telefon: 0142-853 49

kristina.karlsson@mjolby.se

klammestorpsskolan@mjolby.se

 

Expedition och sjukanmälan

Telefon: 0142-856 31

 

Personalrum

Telefon: 0142-856 37

 

Besöksadress: Västerlösavägen 1 Mantorp

Postadress: Box 109, 590 20 Mantorp

Hitta till Klämmestorpsskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Kontakt

E-post: mjolbykommun@mjolby.se
Telefon: växel 0142-850 00
Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
Organisationsnummer: 212000-0480

Logga in

Mjölby kommun i sociala medier

Innehåll: Lena Rothman
Senast ändrad av: Mia Högberg
Uppdaterad: 2018-03-27
Publicerad: 2009-09-24

Mjölby kommun i sociala medier

Kontakt

E-post: mjolbykommun@mjolby.se
Telefon: växeln 0142-850 00
Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
Organisationsnummer: 212000-0480

Logga in