Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun

Meny

Fotografi av flicka som sitter i skolbänk
Fotografi av flicka som sitter i skolbänk

Förskoleklass & årskurserna 1, 2 och 3

Arbetslaget kallas för B-enheten.

I förskoleklassen jobbar:
Lotta Westrin, förskollärare 
Anne-Charlotte.Westrin@edu.mjolby.se

Heléne Waldau Björk, fritidspedagog
Helen.Waldau-Bjork@edu.mjolby.se

I år 1 jobbar:
Caroline Edlund, lärare
Caroline.Edlund@edu.mjolby.se

Annelie Lefdén, lärare 
Annelie.Lefden@edu.mjolby.se

I år 2 jobbar:                                                                                                                                                              Linda Lindberg, lärare
Linda.Lindberg@edu.mjolby.se

Lina Hjertstedt, lärare
Lina.Hjertstedt@edu.mjolby.se

Jenny Lindén, lärare                                                                                                           Jenny.Linden@edu.mjolby.se

I år 3 jobbar:                                                                                                                                                                 Sara Jansson, lärare
Sara.Jansson@edu.mjolby.se

Karin Ljungblad, lärare                                                                                               Karin.Ljungblad@edu.mjolby.se

I arbetslaget ingår också:
Anita Fritzon, lärare 
Anita.Fritzon@edu.mjolby.se

Lotta Strigner, fritidspedagog 
Lise-Lotte.Strigner@edu.mjolby.se

Gunnel Jegermalm, fritidspedagog
Gunnel.Jegermalm@edu.mjolby.se

Carina Larsén, förskollärare
Carina.Larsen@edu.mjolby.se

Åsa Samuelsson, lärare
Asa.Samuelsson@edu.mjolby.se

Kontakt

Rektor

Lena Rothman
Telefon: 0142-856 30

lena.rothman@mjolby.se

 

Administratör

Kicki Karlsson

Telefon: 0142-853 49

kristina.karlsson@mjolby.se

klammestorpsskolan@mjolby.se

 

Expedition och sjukanmälan

Telefon: 0142-856 31

 

Personalrum

Telefon: 0142-856 37

 

Besöksadress: Västerlösavägen 1 Mantorp

Postadress: Box 109, 590 20 Mantorp

Hitta till Klämmestorpsskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Kontakt

mjolbykommun@mjolby.se
Telefon: 0142-850 00
Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
Organisationsnummer: 212000-0480

Logga in