Bildlänk till förstasidan för Mjölby kommun
onsdag 17 januari 2018
Mjölby kommun

Kontakta oss på Väderstad skola


Personalrummet: 0142-857 91
Stora skolan, nedre plan: 0142-857 92
Stora skolan, mittenplan: 0142-857 93
  
Fritidshemmet: 0142-857 94
Skolrestaurangen: 0142-857 97
Skolsköterskan: Lena Andersson, 0142-858 43, 0730-60 27 80 lena.andersson@mjolby.se

Administratör: Helena Södergren 0142-857 95, helena.sodergren@mjolby.se

Förskoleklass
Kontaktperson: Therése Centervad, therese.centervad@edu.mjolby.se

                       Mats Jacobsson, mats.jacobsson@edu.mjolby.se

År 1
Kontaktperson: Sofia Ramö, sofia.ramo@edu.mjolby.se

År 2
Kontaktperson: Josefin Edvardsson, josefin.edvardsson@edu.mjolby.se

År 3
Kontaktperson: Kerstin Essesdotter, kerstin.essesdotter@edu.mjolby.se

År 4
Kontaktperson: Sara Nyberg, sara.nyberg@edu.mjolby.se

År 5
Kontaktperson: Berit Lagervall, berit.lagervall@edu.mjolby.se

Fritidshem
Personal: Kajsa Lago, Marcus Lind, Vendela Philipsson, Josephin Carlsson, vdfritids@edu.mjolby.se

Idrottslärare: Kajsa Björfeldt, kajsa.bjorfeldt@edu.mjolby.se

Textilslöjdslärare: Anna Lindgren, anna.lindgren@edu.mjolby.se

Träslöjdslärare: Fredrik Forsberg, fredrik.forsberg@edu.mjolby.se

Lokalvårdare: Carita Sandberg, carita.sandberg@edu.mjolby.se

Innehåll: Anders Fransson

Senast publicerad: 2017-08-28

Senast ändrad av: Helena Södergren

 Utskriftsvänlig version

Innehåll: Anders Fransson

Senast publicerad: 2017-08-28

Senast ändrad av: Helena Södergren

Väderstad skola

Rektor
Linda Hedlund
Telefon: 0142-857 90  linda.hedlund@mjolby.se

Sjukanmälan/Personalrum
Telefon: 0142-857 91

vaderstadskola@mjolby.se

Adress: Vallsbergsvägen 21, Box 55, 590 21 Väderstad