Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun

Meny

Om kommunen

Om kommunen

Kontakta din politiker!

Alla är välkomna att lämna synpunkter på kommunen och dess verksamheter via post, telefon, e-post eller personliga besök.  

Alla förtroendevalda hittar du i politikerregistret

Alla kommuninvånare har rätt att lägga fram förslag till kommunfullmäktige genom medborgarförslag.
Till sidan Medborgarförslaglänk till annan webbplats Du kan också vända dig till Medborgarservicelänk till annan webbplats

Kontakt med de politiska partiernas gruppledare

Sorterade efter partinamn i alfabetisk ordning.

Birgitta Gunnarsson (C)

Centerpartiet (C)
Birgitta Gunnarsson
Mobil 1: 072-248 79 79
Mobil 2: 070-845 45 17

birgitta.gunnarsson@mjolby.se

Curt Karlsson (FP)

Liberalerna (L)
Kurt Karlsson,
Telefon: 0142-171 37

curt.karlsson@mjolby.se

Kristdemokraterna (KD)
Tommy Engback
Mobil: 070-364 06 90

tommy.engback@mjolby.se

Miljöpartiet (MP)
Christoffer Sjögren
Telefon: 0735-05 55 49

cristoffer.sjogren@mjolby.se

Monica Gideskog (M)

Moderaterna (M)
Monika Gideskog
Telefon: 0142-850 69
Mobil: 070-597 61 70

monika.gideskog@mjolby.se

Cecilia Wilhelmsson (S)

Socialdemokraterna (S)
Cecilia V Burenby
Telefon: 0142-191 08
Mobil: 070-597 49 80

cecilia.burenby@mjolby.se

Sverigedemokraterna (SD)
Runar Öhman
Telefon: 070-370 76 72

runar.ohman@mjolby.se

Franco Sinic (V)

Vänsterpartiet (V)
Franco Sincic
Telefon: 0142-105 98
Mobil: 073-912 68 57

franco.sincic@mjolby.se

Kontakt

mjolbykommun@mjolby.se
Telefon: 0142-850 00
Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
Organisationsnummer: 212000-0480